logo obrazek Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności

Drukuj

Aktualności

#CYTOLOGIA

08-03-2019

Dzień Kobiet z cytologią

130 pań skorzystało z badań cytologicznych i mammograficznych w ramach kampanii „Dzień Kobiet z cytologią” organizowanej przez Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ i Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

Panie zgłaszały się już od 7.30 rano. Przyznawały, że choć były świadome, że badania należy robić regularnie, to wcześniej nie mogły się zmobilizować. Dopiero kampania „Dzień Kobiet z cytologią” stała się bodźcem do zadbania o swoje zdrowie. Wśród nich była m.in. pani Barbara.

- Chciałam sobie zrobić prezent na Dzień Kobiet, więc przyszłam do ŚCO wykonać mammografię i cytologię. Jestem świadomą kobietą, dbam o swoje zdrowie, więc badania profilaktyczne wykonuję regularnie. Choroba może zaatakować znienacka, więc trzeba się badać - dodała pani Barbara.

Z kolei podczas „Świętej wojny” czyli meczu o Puchar Polski pomiędzy PGE VIVE i Wisłą Płock rozdano wśród pań 600 zaproszeń na badania cytologiczne. Zaproszenia wręczał między innymi Michał Jurecki. Zaproszenia można też było odbierać przez cały dzień na specjalnym profilaktycznym stoisku, które przygotowaliśmy w siedzibie Funduszu.

Natomiast w niedzielę cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zaparkował w Suchedniowie. Tam badania można było wykonać w ramach V Suchedniowskiego Biegu Kobiet „Nie cyckamy się z rakiem”.

Źródło: Rzecznik Prasowy
Wszystkie aktualności