logo obrazek Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ

 • A
 • A+
 • A++

Aktualności

Drukuj

Aktualności

Komunikat dla pacjentów

13-05-2019

Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych – Oddział w Kielcach i Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zapraszają na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych organizowany pod hasłem „Sięgnij po sukces!”.

W najbliższy piątek, 17 maja w godz. 10-13 w siedzibie ZUS przy ul. Kolberga 2a czekać na Państwa będą specjaliści od ubezpieczeń społecznych, aktywizacji zawodowej i pozyskiwania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Będzie można skorzystać również z bezpłatnych badań pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu, ciśnienia tętniczego krwi czy stężenia glukozy.

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ przygotował dla wszystkich specjalne stanowisko, na którym będzie można porozmawiać z konsultantami Funduszu między innymi na temat:

 • leczenia sanatoryjnego;
 • dodatkowych uprawnień przysługujących osobom z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności;
 • rehabilitacji oraz innych świadczeń finansowanych przez NFZ;
 • e-recepty.

Ponadto będzie możliwość założenia Internetowego Konta Pacjenta i potwierdzenia Profilu Zaufanego. Pokażemy również, jak skorzystać z serwisu dietetycznego NFZ, czyli portalu, na którym zupełnie za darmo można otrzymać diety (zbilansowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb) z rozpisanymi posiłkami na 14 dni. Przygotowaliśmy także sporo materiałów edukacyjno-informacyjnych w ramach prowadzonej przez MZ i NFZ kampanii „Planuję długie życie”.

Organizatorzy zapewnili też dyżury ekspertów:

 1. pracowników ZUS - dowiesz się jak uzyskać rentę, jakie inne świadczenia Ci się należą, co to jest prewencja rentowa (zasady korzystania z ośrodków rehabilitacyjnych ZUS).
 2. pracowników PFRON-uzyskasz między innymi informacje jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz jak ubiegać się o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
 3. pracowników MOPR porady w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami,
 4. pracowników Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności - dowiesz się miedzy innymi jakie dokumenty są potrzebne aby uzyskać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
 5. pracowników Polskiego Związku Głuchych- będzie można skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego, uzyskać porady dotyczące aktywizacji zawodowej osób niesłyszących lub z uszkodzonym słuchem.
Źródło: Rzecznik Prasowy
Wszystkie aktualności