logo obrazek Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności

Drukuj

Aktualności

Komunikat dla świadczeniodawców i pacjentów

08-11-2018

Wspólnie o elektronicznych zwolnieniach lekarskich

W Kielcach odbyła się konferencja na temat wdrażania e-zwolnień

1 grudnia tradycyjne, papierowe zwolnienia lekarskie odejdą do historii. Zastąpią je e-zwolnienia. Na ten temat z lekarzami rozmawiali w Kielcach Marcin Zieleniecki, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, Małgorzata Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i Paweł Kaleta, dyrektor kieleckiego oddziału ZUS.

Województwo świętokrzyskie, jako drugi region w kraju, po województwie mazowieckim, rozpoczął wdrażanie e-zwolnień lekarskich. Obecnie e-zwolnienia wystawia już prawie 50 procent uprawnionych lekarzy.

- Ułatwienia które wynikają ze sprzężenia tych systemów są ogromne, zwolnienia będą wydawane zdecydowanie szybciej. Lekarze nie będą musieli ręcznie wypełniać druków, co zabierało dużo czasu. W przypadku e-zwolnień lekarz wpisuje w system jedynie PESEL pacjenta, pozostałe dane zapisują się automatycznie - tłumaczył wiceminister Marcin Zieleniecki.

- Jestem przekonana, że nasze województwo jest przygotowane do wprowadzenia tego rozwiązania. To jest bardzo szybka forma przekazania zwolnienia do ZUS oraz do pracodawcy – stwierdziła wojewoda Agata Wojtyszek..

Natomiast dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Małgorzata Kiebzak poinformowała o środkach finansowych, jakie przekaże NFZ na pomoc w informatyzacji gabinetów lekarskich.

- NFZ otrzymał 50 milionów dotacji na wdrożenie systemu e-zwolnień, do świętokrzyskiego oddziału wpłynęło z tej kwoty prawie 2 miliony złotych. –Są to pieniądze, które zostaną przekazana dla placówek podstawowej opieki zdrowotnej mających kontrakt z NFZ. Dofinansowanie zostanie przekazane na zakup komputerów, oprogramowania oraz szkolenia – tłumaczyła Małgorzata Kiebzak.

Więcej na temat zasad dofinansowania do zakupu sprzętu i szkoleń można przeczytać na stronie http://www.nfz-kielce.pl/wazne-informacje/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,177.html

Źródło: Rzecznik Prasowy
Wszystkie aktualności