logo obrazek Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności

Drukuj

Aktualności

„Trasa Czerwonej Nitki” zawita do Kielc!

05-06-2018

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ wspólnie z organizatorami zapraszamy mieszkańców województwa świętokrzyskiego do udziału w ogólnopolskiej akcji „ Twoja krew moje życie”.

W dniu 9 czerwca 2018 roku w Kielcach odbędzie się trzecia edycja ogólnopolskiego pikniku rodzinnego pn. „Trasa Czerwonej Nitki”, który promuje honorowe krwiodawstwo.

W kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia będzie można oddać krew w  mobilnych punktach pobierania krwi.

Krew to lek ratujący życie. Bez niego żadne zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe. Aby przypomnieć o tym, jak ważne jest systematyczne oddawanie krwi, Ministerstwo Zdrowia, Narodowe Centrum Krwi i Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, już po raz trzeci organizują piknik rodzinny pn. „Trasa Czerwonej Nitki”, promujący honorowe krwiodawstwo. „Trasa Czerwonej Nitki” jest akcją, która aktywizuje polskie społeczeństwo i sprawia, że powstaje społeczność honorowych krwiodawców. To dzięki krwiodawcom jesteśmy w stanie pomagać codziennie dziesiątkom pacjentów leczonych w szpitalach. Dlatego zachęcajmy wszystkich do oddawania krwi i przyłączajmy się do grona Honorowych Dawców Krwi.

Liczymy na Państwa pomoc mając na uwadze, że krew to lek, którego nie da się niczym zastąpić. Pomoc przy jej pozyskiwaniu powinna być naszym wspólnym celem, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy my lub nasi bliscy będą jej potrzebować.

Piknik w stolicy województwa będzie okazją dla wszystkich mieszkańców do oddania krwi w mobilnym punkcie znajdującym się w Amfiteatrze na Kadzielni. Podczas wydarzenia na uczestników w każdym wieku będą czekały liczne atrakcje oraz wieczorny koncert Anity Lipnickiej.

Dlatego zapraszamy w dniu 9 czerwca 2018 r. do Amfiteatru Kadzielnia, pokażmy, że „Łączy nas krew, która ratuje życie”

Piknik potrwa do godziny 22:00, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Źródło: Rzecznik Prasowy
Wszystkie aktualności