logo obrazek Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ

  • A
  • A+
  • A++

Dla Pacjenta

Drukuj

ZIP

Szanowni Państwo!


1 lipca 2013 roku oddaliśmy w Państwa ręce nowe narzędzie, jakim jest Zintegrowany Informator Pacjenta – ZIP. To elektroniczny system, którego jeszcze w polskiej służbie zdrowia nie było. W dodatku system ten – w odróżnieniu od e-WUŚ – jest przeznaczony wyłącznie dla pacjentów. I tylko pacjent, po uzyskaniu loginu i hasła nieznanego nawet NFZ – będzie miał do niego dostęp.

Dlaczego ZIP jest taki wyjątkowy i tak ważny dla pacjenta? Bo to portal, dzięki któremu będzie on mógł prześledzić – krok po kroku -przebieg swojej terapii. Każdą wizytę, każdy pobyt w szpitalu, zapisane recepty, rehabilitację, pobyt w sanatorium. Sprawdzi, ile to kosztuje, na co zostały wydatkowane pieniądze z jego składek. Chory dostanie możliwość skonfrontowania faktycznego przebiegu leczenia z tym, co zostało zapisane w raporcie z wizyty. Będzie miał pod ręką historię swojego leczenia i w każdej chwili będzie mógł po nią sięgnąć. Ale nie tylko – w tym samym miejscu znajdzie wiele informacji na temat samego funkcjonowania służby zdrowia: jakie placówki mają podpisaną umowę z NFZ, w jakim czasie przyjmują pacjentów, ile się czeka nie niektóre świadczenia medyczne, jakie programy profilaktyczne są realizowane, itp.

Przygotowaliśmy dla Państwa kilka stanowisk w Kielcach, Sandomierzu i Ostrowcu, na których będzie można otrzymać login i hasło dostępu. Jesteśmy też przygotowani i przyjedziemy na zaproszenie Państwa do urzędów i instytucji, by tam dokonywać rejestracji. O dostęp do ZIP pytajcie też Państwo załatwiając inne sprawy w NFZ, kiedy wyrabiacie kartę EKUZ, składacie wniosek na leczenie sanatoryjne, zlecenie na refundację środków ortopedycznych czy będąc w Sekcji Skarg i Wniosków.

 

 

Jak i gdzie można uzyskać dostęp do ZIP

Jak korzystać z ZIP ?

Film dla głuchoniemych dotyczący systemu ZIP

Film powstał dzięki uprzejmości Polskiego Związku Głuchych Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki