logo obrazek Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ

 • A
 • A+
 • A++

Dla Świadczeniodawcy

Drukuj

Komunikaty dot. recept refundowanych

Informacja w sprawie aneksowania/zawierania przez lekarzy umów po 1 lipca br. na wystawianie recept na leki refundowane.

02-07-2012
Komunikat w sprawie aneksowania/zawierania przez lekarzy umów po 1 lipca br. na wystawianie recept na leki refundowane

 1. Lekarze, którzy podpisali umowę według wzoru określonego w zarządzeniu z 30 kwietnia br., mogą bez przeszkód wypisywać recepty na leki refundowane, a aneks określony w załączniku nr 3 zarządzenia Prezesa NFZ z dnia 30 czerwca br. powinien zostać podpisany do końca roku, tj. 31 grudnia 2012 r. (§2 pkt2 zarządzenia z 30 czerwca br.).
   
 2. Lekarze, którzy nie podpisali dotąd umowy z oddziałem wojewódzkim NFZ na wystawianie recept na leki refundowane, w celu jej zawarcia powinni wypełnić wniosek oraz umowę. Wzory wniosku i umowy są zawarte w załącznikach nr 1 i nr 2 do zarządzenia Prezesa NFZ z 30 czerwca br.

  - Jeżeli lekarz, który nie ma podpisanej umowy na wystawianie recept na leki refundowane, podpisze i złoży do dnia 6 lipca br. we właściwym oddziale wojewódzkim NFZ wniosek oraz umowę, będzie ona obowiązywać z mocą od 1 lipca br. To oznacza, że lekarz może wypisywać recepty na leki refundowane już od 1 lipca br. (§3 pkt 1 zarządzenia z 30 czerwca br.)
  - Pozostałe umowy będą obowiązywać od dnia ich podpisania i złożenia we właściwym oddziale wojewódzkim NFZ.
Andrzej Troszyński
rzecznik prasowy
Wszystkie aktualności